PO CO NAM WEWNĘTRZNE CZUCIE

Czując od środka, czując od wewnątrz, z przestrzeni serca po prostu wiesz, co jest Twoje. Wiesz, bo tak czujesz. Wiesz jaką drogą podążać, co jest Twoją pasją, co sprawia Ci przyjemność. Działasz z lekkością i radością. Wszystko zadziewa się tak, jakby już czekało na Ciebie. Wszystko wydarza się po Twojej myśli. Wszystko co robisz, wszystko czego doświadczasz jest w zgodzie z Tobą. Czujesz z czym rezonujesz, co jest Twoje, czujesz się z tym super. Czujesz się po prostu szczęśliwa, czujesz się szczęśliwy. Ogromnie ważne jest także duże poczuciu bezpieczeństwa. To podstawa by się w pełni otworzyć. Otworzyć na Siebie, na innych, na to co przychodzi, na nowe. Na mocnych fundamentach własnego bezpieczeństwa możesz zbudować solidne poczucie swojej wartości, wyznaczać swoje granice i czuć się zawsze komfortowo. Potrafisz zadbać o Siebie, być asertywnym i czuć się z tym dobrze.

Nie czując, odcinając się od ciała, odcinamy się od Siebie. Odcinając się od Siebie nie wiemy, co nas cieszy. Przestajemy mieć przyjemność z życia.

CZUCIE, A CZUCIE WEWNĘTRZNE

Dotykając Twojego ramienia możesz powiedzieć, że czujesz moją dłoń na swoim ramieniu. Możesz określić ten dotyk – mocny lub słaby, ciepły lub zimny, powolny lub energiczny. Czujesz moją rękę. Ale czy czujesz co ten dotyk wywołuje w Tobie, w Twoim wnętrzu ? Co czujesz ? Przyjemność, obawę, lęk, podniecenie ? Nie dowiesz się, dopóki nie zajrzysz w Siebie, dopóki nie zadasz Sobie pytania ” Co mi to robi ? ” Jakie wywołuje emocje ? Jakie wywołuje reakcje w ciele ? Poczuj

CO CI TO ROBI ?

“Co Ci to robi ? ” to motto wszelkich naszych działań. Tak często jesteśmy w naszych głowach, że nawet nie zastanawiamy się, nie jesteśmy świadomi tego jak wygląda tak naprawdę nasze życie. Zazwyczaj jest tak, że wykonujemy automatycznie większość codziennych czynności, wykonujemy wciąż te same zajęcia, popełniamy wciąż te same błędy, pokonujemy wciąż te same problemy. I tak w kółko. Bez zastanowienia, bez refleksji. Zachowujemy się jak bioroboty. 

“Co Ci to robi ?” , czyli ” Co czujesz ? Co wewnętrznie czujesz ? ” to pytania, które kierują Cię do środka, do Twojego wnętrza. Tylko Ty wiesz, tylko Ty czujesz, co wewnętrznie czujesz.  “Co Ci to robi” odnosi się do konkretnego zdarzenia, obrazu, słowa, muzyki, ćwiczenia, oddechu, dotyku. Tylko Ty jesteś w stanie poczuć, jak się faktycznie w danej chwili czujesz, jak się czujesz od środka. 

DOTYKAMY EMOCJI

Boimy się jednak zajrzeć do środka. Łatwiej nam jest odciąć się od siebie, odciąć się od ciała, odciąć się od czucia. Dlaczego ? Bo tam są ukryte emocje. Boimy się zajrzeć w Siebie, bo tam są emocje, które kiedyś nas dopadły, a których nie chcemy już czuć. Ból, lęk, rozpacz, rozgoryczenie i wiele innych. Mnóstwo niewylanych łez, wiele smutku. Nie chcemy tam zaglądać. To jest niewygodne. Dlatego prościej jest nie czuć. Tak łatwiej.

UZIEMIAMY DUCHOWOŚĆ

Jest wiele dróg rozwoju. Wiele metod, wiele narzędzi. Jakkolwiek tego nie nazwiemy wszystkie prowadzą do wnętrza Siebie, do odkrycia Siebie, do poznania swojej prawdy. W praktyce zauważamy jednak, że wiele osób traktuje rozwój osobisty, rozwój duchowy jako coś mocno oderwanego od rzeczywistości. Osoby te często “fruwają” w swoim świecie mając coraz więcej problemów w życiu codziennym. Pomimo, że wiedzą o zależności ducha i ciała wciąż nie potrafią tego wdrożyć w swoim życiu, urealnić, uziemić. 

Wiele osób także poznaje coraz to więcej metod i narzędzi do rozwoju osobistego. Poznaje, ale nie używa. Łatwiej przecież jeździć od warsztatu do warsztatu by poczuć się przez chwilę lepiej, niż mocno zanurkować w Siebie, zobacz Siebie w całej prawdzie, uzdrowić to, co jest do uzdrowienia. Łatwiej uprawiać tzw. turystykę duchową, niż praktykować na co dzień, zaglądać w siebie i uziemiać to, co przychodzi. Paradoksalnie – uprawiając turystkę duchową, poznając coraz to nowe narzędzia wiele osób jeszcze bardziej odcina od Siebie. Boimy się zajrzeć do środka Siebie. Lęk, strach przed odkryciem Samego Siebie jest przeogromny. 

POCZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE

Wszędzie mówią nam by otworzyć swoje serca, by otworzyć się na Siebie, by pokochać Siebie. Łatwo jednak powiedzieć. Czu czujesz się wtedy bezpiecznie ? Jak mocno możesz się otworzyć ? Znasz swoje granice ?

Łatwiej się otworzyć oczywiście w grupie, na warsztatach rozwojowych. Wszyscy się kochają, uśmiechają, przytulają. Jesteśmy wtedy w spierającym gronie, przestrzeni i energii. Czujemy się bezpiecznie. W realu często jednak chowamy się powtórnie w swoje lęki i smutki. Chowamy się, bo się boimy. Jeśli wcześniej byliśmy zranienie, to oczywiste jest, że boimy się powtórnego zranienia, porzucenia, niezaakceptowania, boimy się oceny. Bez uleczenia ran, bez zbudowania na nowo fundamentu, którym naszym zdaniem jest poczucie bezpieczeństwa daleko nie zajdziemy. Bez tego nie zbudujesz poczucia swojej wartości, poczucia, że poczucia, że kochasz Siebie. Bez poczucia bezpieczeństwa nie będziesz mógł być sobą, nie będziesz autentyczny, nie będziesz mógł swobodnie wyrażać swoich potrzeb, pragnień. Nie będziesz mógł poznać, wyznaczać i dbać o swoje granice i granice innych. Poczucie bezpieczeństwa to podstawa do dalszego rozwoju, tworzenia, działania i wyrażania się. 

Bezpieczeństwo to podstawa. Czakra podstawy – bezpieczeństwo, byt, uziemienie. Pomimo, że sama nazwa mówi – chakra podstawy mało kto traktuje ją jako czakrę podstawową. Czakrę, na której wszystko się buduje. Jaki jest Twój fundament ?  By wysoko fruwać trzeba być wpierw dobrze uziemionym. Dlatego naszą misją jest także uziemianie duchowości.

 

JAK PRACUJEMY

Najważniejsze, byś poczuł, byś poczuła. Nie skupiamy się na konkretnej metodzie. Bazujemy m.in. na świadomej pracy z ciałem, z oddechem, umysłem, dotykiem. Wykorzystujemy metody Lowena, pracy terapeutycznej, bioenergetyki, tantry, masażu powięziowego, technik uwalniania emocji i napięć z ciała, rozmowy od serca i pełnego zaopiekowania. Dobieramy takie metody, takie narzędzia, byś osiągnął sukces. Każdy jest inny, każdy ma swoją historię, każdy potrzebuje indywidualnego podejścia. Zawsze jednak otrzymasz od nas wsparcie , prowadzenie, a wszystko to w komfortowych warunkach, bezpiecznie i z troską.

Prowadzimy sesje indywidualne, masaże, zajęcia grupowe, warsztaty. Nie każdy lubi pracować w grupie, nie każdy potrafi rozmawiać w cztery oczy. Warto jednak pracować zarówno w grupie, jak i indywidualnie. Podczas warsztatów doświadczysz różnych sytuacji, poczujesz, wejdziesz w doświadczenie, konfrontację, relacje. Tego nie dadzą Ci sesje indywidualne. Jednocześnie namawiasz wszystkich, by swoje warsztaty rozszerzyli o rozmowy indywidualne. Szczególnie jeśli mamy problem, z którym od dłuższego czasu nie potrafimy sobie poradzić. Jest wiele mechanizmów obronnych, blokad, wyparcia, które nie pozwalają Ci samemu zmierzyć się z problemem. 

INDYWIDUALNE PROWADZENIE

Indywidualne prowadzenie to świadoma praca na poziomie głowy i ciała. To praca z poczuciem bezpieczeństwa, poczuciem własnej wartości, własnych przekonań, ograniczeń i blokad. To praca z emocjami, otwarciem się na nowe, na Siebie, na to co Twoje, na to co przychodzi. To otwarcie się na czucie, czucie wewnętrzne, na dotyk, na relacje, na przyjemność. To także uzdrowienie seksualności 

Jak się teraz czujesz ? Co czujesz ? Gdzie to czujesz ? Jakie emocje to w Tobie wyzwala ? Co Ci mówi ciało ? Co czujesz ?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.